טיפול זוגי

אם אתם חשים כי קיימות בעיות בתקשורת ביניכם לבין בן או בת הזוג שלכם, כי אתם כבר לא נמצאים בראש סדר העדיפויות של הצד השני, יש מריבה שכל הזמן חוזרת על עצמה שוב ושוב, אתם מרגישים יותר כמו שותפים לדירה והחברות נעלמה, יכול להיות שטיפול זוגי הוא הפתרון האופטימלי עבורכם.

 

זוגיות טובה חייבת להיות מבוססת על כבוד הדדי ועל תקשורת בריאה. כאשר מגיע מצב ולא משנה באיזה שלב של הזוגיות ואיך אתם מגדירים את הזוגיות שלכם ובו אין תהליך משותף של קבלת החלטות, אין רגישות, האחד ״עוקץ״ את השני בכל הזדמנות… יש כאן בעיה.

 

המשותף למקרים מהסוג הזה הוא הרצון לשנות את המצב המתיש הזה שגורם לתסכול ולשני בני הזוג שלא להיות מאושרים.

 

איך טיפול זוגי יכול לעזור?

הסוד להצלחה בזוגיות טמון בכמה אלמנטים מרכזיים והם סדרי עדיפויות, גישה נכונה והכי חשוב רצון. כשזוג לא מוצא את הזמן להיות זה עם זו, הדבר גורם לפערים ומחקרים מראים כי זוגות המנהלים רומן מבלים 15 שעות בשבוע לעומת בני הזוג שמבלים שעה אחת בשבוע.

 

טיפול זוגי מסייע להחזיר אותנו אחורה, לזמנים בהם בילינו אחד עם השני ללא הפסקה, מסייע לנו להגיע שוב להבנה מה גרם לנו להתאהב זה בזה ומה קרה שם באמצע שיצר את הפער הלעתים עמוק שמפריע ופוגע להתנהלות הזוגית.

 

זמן מהווה כנושא קריטי וכאשר זוג אינו מבלה זמן יחדיו, הדבר גורם לריחוק ולפיצוצים שלא לדבר על כך שהילדים פעמים רבות נחשפים לזה.

 

בטיפול זוגי לומדים מחדש את סדרי העדיפויות ומבינים כי הזוגיות היא הדבר החשוב ביותר, אחר כך באים הילדים והדאגה להם, העבודה מגיעה רק אחר כך, המשפחה המורחבת והחברים מגיעים לקראת הסוף כאשר פעילות גופנית, פנאי ושאר דברים באים בסוף. זוג שלא מבין את זה וחותר לשינוי, לא יוכל להתקדם הלאה והפער שנוצר רק יילך ויגדל.

 

יחסים טובים הם המפתח לכל השאר בין אם זה הצלחה בעבודה, זמן איכות עם הילדים, משפחה מאושרת ומצב רוח חיובי. זוגיות טובה מניעה אותנו, מחזקת אותנו ונותנת לנו ביטחון ולכן כל כך כל כך חשוב להשקיע בה ולטפח אותה. את כל זה ועוד, לומדים מחדש בטיפול זוגי. הקרבה היא מילת המפתח בזוגיות שמנצחת את כל הקשיים שבחיים.

 

זוגות שמצליחים ונשארים יחד הם אנשים שמשקיעים בזוגיות שלהם ומטפחים אותה. טיפול זוגי עוזר למנף את הזוגיות, להבין מה אנחנו עושים לא נכון ולשנות את ההתנהגויות והתפיסות שפוגעות בזוגיות שלנו.

 

אין זה הכרח להגיע לייעוץ או טיפול זוגי רק ברגעי משבר חמורים כמו בגידה למשל. החוכמה היא לתפוס את החכה שנייה לפני שהיא נופלת למים ולעשות צעד כבר שאתם מזהים הידרדרות ביחסים שלכם.

 

מעוניינים בטיפול זוגי? היכנסו לקטגוריית טיפול זוגי באתר b144 ומצאו מטפל זוגי שיעזור לכם