ייעוץ זוגי

כשאנו נכנסים לחיים הללו, איש אינו נותן לנו מדריך כתוב על האופן שבו עלינו להתנהל בעולם ועל הדברים שעלולים להשפיע עלינו לאורך הדרך. פירוש הדבר הוא שאנו צריכים למצוא את דרכנו בעולם, וללמוד להכיר את עצמנו באופן יסודי, כיוון שאף אדם אחר לא יוכל לעשות זאת עבורנו.

הקושי גדל כפליים כשאנו נכנסים למערכת יחסים זוגית, וצריכים ללמוד כיצד לנווט עם אדם נוסף על הסיפון, וללמוד להכיר גם אותו. לאורך התקופה של מערכות יחסים זוגיות מסוג זה, בני הזוג עוברים שינויים רבים שמשפיעים על עולמם הפנימי, מה שעלול להוביל לא מעט פעמים לחיכוכים ולתחושת ריחוק ביניהם. במקרים הללו חשוב לא "לפרק את החבילה" מידית, אלא להגיע לשורש הבעיה, לפתור אותה ולהמשיך לצמוח יחד כזוג. לשם כך יש צורך בסיוע של ייעוץ זוגי.

כיצד נוכל לעשות זאת?

בכל הנוגע לזוגיות, מדריכים כתובים לא תמיד יעזרו, ולעתים מה שצריך הוא אוזן קשבת שתדע להאזין לשני הצדדים ולרדת לעומק הבעיה. במקרים הללו מומלץ לפנות לשירותיה של מטפלת שתעניק ייעוץ זוגי שיאפשר לגבור על הבעיות עם הזמן, ויתרה מכך – לצמוח מהן לטובה.

ייעוץ זוגי יכול לעזור במקרים רבים שבהם יש ריחוק בין בני הזוג, וכן לסייע בנושאים שמעיקים על שני הצדדים, כמו טיפול בדיכאון, טיפול בחרדה, קשיים בזוגיות, חוסר חשק מיני ועוד. מטפלת זוגית מוסמכת תוכל לסייע לכם רבות בנושאים הללו ועוד רבים אחרים, ולשם כך עליכם לעשות את הצעד הראשון ולקבל החלטה משותפת לפנות לייעוץ מזוג זה.

ייעוץ זוגי – האם אנו צריכים אותו?

זוגות רבים נוטים לחשוב שהליכה למפגשים של ייעוץ זוגי היא סוג של הודאה בכישלון בניהול מערכבת היחסים, אך ההיפך הוא הנכון. כשאתם מחליטים לפנות לשירותיה של מטפלת זוגית, אתם מכריזים שברצונכם לעשות את כל האפשר כדי לפתור את הבעיות עם בני/בנות זוגכם, גם אם מדובר בפנייה לגורם מקצועי.

כיצד תדעו אם אתם זקוקים לסוג זה של ייעוץ זוגי? התשובה בראש ובראשונה טמונה בתחושות שלכם בנוגע למערכת היחסים שבה אתם נמצאים. אם אתם מרגישים שמשהו אינו תקין במערכת היחסים שלכם, למשל שהאהבה העזה שחשתם זה כלפי זו נגמרה, שיש פערים בדחף המיני, שיש ביניכם מריבות מרות או רגעים רבים של שתיקה – נראה שאתם זקוקים לטיפול זוגי.

כיצד זה עובד?

במסגרת ייעוץ זוגי, אתם ובני/בנות זוגכם תיפגשו עם מטפלת זוגית מוסמכת שתקשיב לשני הצדדים. באופן הזה היא תוכל לשמוע באופן נטול פניות מה מקשה על שני הצדדים בכל הנוגע למערכת הזוגית, ומה הם מרגישים שמעיק עליהם בחיי היום יום. לאחר מכן, תוכלו לבחור האם לקבוע גם פגישות אישיות של אחד על אחד עם המטפלת כדי לספר לה דברים שאולי חשתם לא בנוח להגיד מול בני זוגכם.

באופן הזה, מטפלת זוגית תוכל להרכיב תמונה ממוקדת של הבעיות במערכת היחסים, ללמוד להכיר אתכם ולתת מענה לבעיות השונות שלכם. ייעוץ זוגי נועד לתת מענה ישיר לבעיות במערכות יחסים, ובעזרתו ניתן לדעת האם יש צורך בטיפול המשך פסיכולוגי או בדברים נוספים שיכולים לסייע לכם.

בראש ובראשונה, מטרתה של כל מטפלת זוגית היא לאפשר לכם להעביר את הימים בצורה נעימה יותר, לפחות עד שיימצא פתרון ארוך טווח לבעיות שלכם. לאחר מכן ניתן להתקדם לשלבים נוספים בטיפול, שיסייעו לכם לקבל מענה על השאלות ועל הספקות שיש לכם בנוגע לזוגיות.

מערכת יחסים זוגית יכולה להיות מלאת תהפוכות בשל העובדה שחייהם של שני אנשים צריכים להשיק זה לזה. פעמים רבות, זוגות נתקלים במצבים שהם אינם יודעים כיצד לפתור אותם, מה שמעלה בהם מחשבות על פרידה. למרבה השמחה, פרידה איננה המפלט הראשון והיחיד, הודות לעובדה שאתם יכולים לפנות כיום לייעוץ זוגי שיאפשר לכם לגשר על הפערים, להגיע לשורש הבעיות ולתקן אותם עבור עצמכם ועבור מערכת היחסים שלכם.

כתיבת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.