לימודים CBT – מי צריך וכיצד זה עובד?

לימודי CBT הנם לימודים המיועדים בעיקר ליועצים ופסיכולוגים על כל גווניהם. אנשי מקצוע לומדים CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) בשל החשיבות של כלי זה בעולם הפסיכולוגיה כיום. הוא משמש כמעט כל פסיכולוג או יועץ בתחומים שונים ורבים, החל מעובדים סוציאליים, דרך יועצים חינוכיים בבתי ספר ועד פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים. ההכשרה המקצועית בתחום מסייעת למטפל ליהנות מארגז כלים נרחב יותר לצורך הטיפול ועל כן יכול לספק גם כלים ושיטות עבודה יעילות יותר בהתאם למצב המטופל ולצורך שלו. למעשה, לאורך עשרות שנים של הצלחה מקצועית CBT הוכחה כשיטה שיכולה לטפל במגוון רחב של מקרים: החל מטראומות, חרדות, דחיינות, הפרעות קשב, אובדן קשה ועד הערכה עצמית, הפרעות אכילה, בעיות גיל הזהב ומשברים שונים.

מהו טיפול CBT?

לאורך ההיסטוריה ובמיוחד במאות השנים האחרונות פותחו שיטות טיפול שונות בתחום הפסיכולוגיה. ייעוץ היה משחר ההיסטוריה כמשהו חשוב ומשחרר עבור כל אחד ובדרך כלל מלכים ומנהיגים שונים לאורך ההיסטוריה החזיקו בפמליה שלימה של יועצים לכל צורך. חלקם לצורכי כלכלה, חלקם לצרכי מלחמה, אחרים לצרכי מדיניות וכאלה המיועדים לטיפול רגשי או לשיתוף המחשבות וגיבוש החלטות, רעיונות ורגשות. בשנות ה70 בארה"ב פותח טיפול CBT על ידי ד"ר אהרון בק ומשם הטיפול רק הלך והתפתח, הוכח מחקרית באינספור מקרים שונים ומומלץ כיום בכל העולם, לכל קהל יעד וכמעט לכל קושי נפשי/התנהגותי. הגישה של CBT דוגלת בשינוי דפוסי חשיבה המשפיעים על ההתנהגות וההתנהלות שלנו. כך למשל במקרה של פחד ממשהו צריך לגלות מהיכן נובע הפחד וכיצד ניתן להתגבר אליו קודם כל באמצעות המחשבה שלכם, מחשבה שבסופו של דבר תוביל לידי פעולה וכך ניתן יהיה לפתור את הבעיה מהשורש. בשונה מטיפול פסיכולוגי רגיל טיפול CBT הוא טיפול לטווח זמן קצר יחסית והוא אינו מחשבתי בלבד. כמו כן המטופל מקבל כלים להתמודדות עצמאית עם הסיטואציה גם שלא בזמן הטיפול וכך יכול לשמור על תוצאות טובות בעתיד שלאחר הטיפול.

לימודי CBT ובחירת המסלול המתאים עבורכם:

לימודים CBT הנם הכשרה מקצועית חשובה מאוד למטפלים, יועצים ופסיכולוגים בתחומים שונים. תוכלו לבחור מבין מסלולי הכשרה שונים המתאימים למקצוע שלכם ולסוג קהל היעד שאתם עובדים עמו בדרך כלל ולקבל את הכלים הנכונים עבורכם, להתעמק ולהתמקצע בתחום הספציפי שלכם תוך הרחבת הידע המקצועי הקיים שלכם עם כלי טיפול חדשים, עדכניים ואיכותיים שתוכלו לעזור אתם למטופלים שלכם.

ישנם מסלולים מיוחדים לעובדים סוציאליים, מסלול מיוחד למטפלים באומנויות, מסלול ליועצים חינוכיים במסגרות של ילדים ובני נוער, מסלול מיוחד ללימודי כלי CBT יצירתיים ואפילו מסלול מקוון המיועד להכשרה מקצועית בתחום.

אתם יכולים לבחור כעת את מסלול הלימודים המתאים עברוכם, להרחיב את ההכשרה המקצועית שלכם ולצאת לשם לעזור ליותר אנשים ובצורה מקצועית ואיכותית יותר.


עוד אתרים שיענינו אותך:

סיבים אופטיים – הצטרפו לשירות האינטרנט בסיבים אופטיים מבית yes

כתיבת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.