לימודי פסיכותרפיה

לא רק הגוף של האדם זקוק לטיפול והחלמה מכל מיני פצעים. לאדם יש גם נפש שאף היא יכולה להיות פצועה, ועבור הטיפול בבעיות נפשיות ניגשים בני האדם אל מטפל שמעניק את הטיפול הפסיכולוגי שלו לאחר שעבר מסלול ספציפי ומעמיק של לימודי פסיכותרפיה.

למי מיועדים הלימודים

לגשת אל לימודי פסיכותרפיה לא יכול לגשת כל אדם, כי ישנם תנאי סף שאר בוחנים את הרקע של אותו אדם שרוצה להירשם אל המסלול הזה, עם בדיקה כי הוא בעל הרקע הרלבנטי ללימודים בתחום הזה. מי יכול להירשם ללימודים מן הסוג הזה? אנשים אשר להם דבר זה מאפשר לימודי המשך עבור אנשי מקצוע אשר כבר עסקו בתחומי הטיפול וכבר יש לאלו האנשים תואר שני בתחומים משיקים. אם כך, האנשים שלהם מסלול לימודים של פסיכותרפיה יכול להיות מתאים הינם פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים ביצירה והבעה, רופאי שיקום ונוספים עבור לימודים שנמשכים כשלוש שנים.

ממה מורכבים לימודי פסיכותרפיה

תכנית הלימודים של פסיכותרפיה היא כזו אשר משתנה בהתאם למה שבוחרים. יש תוכנית לימודים באוריינטציה פסיכואנליטית, ישנה פסיכותרפיה התייחסותית, ישנה פסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית וישנה תוכנית של לימודי פסיכותרפיה באומנויות. הבחירה הזו של התוכנית משפיעה על התוכן שאר נלמד באופן שגם משפיע על המקום שבו ניתן לגשת על מנת ללמוד את אותה התוכנית. באופן כללי ניתן לומר כי הלימודים כוללים גישות טיפוליו, דמיון ומטפורות, מדיטציה, מבוא לפסיכולוגיה, יחסי מטפל- מטופל ועוד נושאים רבים ומגוונים שמשתנים לפי התוכנית של הלימודים. זה כדאי וחשוב לברר לגבי התוכנית וסוגי התוכניות כדי לקבל בדיוק רב את מה שרוצים ללמוד ולהעמיק בו את הידיעות.

טיפול פסיכודינמי

טיפול מן הסוג הזה מבוסס על גישת הטיפול של פרויד. המטרה של טיפול מן הסוג הזה היא להעלות אל פני השטח מצוקות שנמצאות מודחקות אצל המטופלים. באופן הזה מעלים את אותם מצבים נפשיים אפלים של העבר, על מנת להתמודד עם המצבים הנוכחיים. טיפול מן הסוג הזה מתאים במיוחד עבור מטופלים שלהם אין בעיה ספציפית, אלא חיים בצורה שאינה מסבה להם אושר או אי שביעות רצון לגבי החיים שלהם במתכונת כפי שהיא נכון לעכשיו.

טיפול קוגנטיבי

זה כבר סוג של טיפול פסיכותרפיה שיותר הולם אנשים שמגיעים אל חדר הטיפול עם בעיה ספציפית. המטרה של הטיפול מן הסוג הזה היא להבין את דפוס ההתנהגות הנוכחי, ואט אט לסגל דפוס התנהגות אחר שהוא יותר בריא לאותם האנשים ומסב להם חיים יותר בריאים מבחינה נפשית. טיפולים מן הסוג הזה יכולים לסייע לאנשים שלהם ישנה חרדה מסוג מסוים, או כאלה אר להם יש בעיות בזוגיות שאותה ניתן לפתור בסיוע של טיפול שבוחן את הזוגיות ואת ההרגלים שמביאים אל בעיות בזוגיות עוד טרם שנבחרה..