טיפולי רפואה משלימה להפגת דיכאון

אנשים בגילאים שונים ובני שני המינים סובלים מעת לעת מבעיות רפואיות שונות. למרבית המזל, אצל הרוב הגדול הבעיות הן שגרתיות ומינוריות וחולפות מהר, יחסית, בעזרת אנשי רפואה ומומחים פארא רפואיים אחרים. יחד עם זאת, נוצרים לעיתים מצבים רפואיים מורכבים יותר הנובעים ממחלות כרוניות ואחרות, מפציעות חבלות ועוד. במקרים אלו, יש צורך בהתערבות מסיבית יותר של רופאים ומומחי רפואה אחרים. שיטות הטיפול הקונבנציונאליות הן בדמות מתן תרופות וגלולות, חבישות, קיבועי שברים, פיזיותרפיה ועוד. במקרים חמורים יותר הבעיות הפיזיות עלולות לגרום לבעיות נפשיות מורכבות ואז יש צורך לטפל גם בהן. במצב כזה, יש שיטות ריפוי נוספות לאלו המסורתיות.

יעוץ ושיטות טיפול

חולים רבים מבקשים לקבל טיפולים מקצועיים אשר מנסים לפתור בעיות מורכבות. הם, לרוב, חייבים להיעשות באמצעות פרוצדורות חודרניות. יחד עם זאת, קיימים מצבים בהם ניתן לקבל טיפולים שאינן חודרניים אבל האפקט שלהם יעיל מאוד. כאלו הם טיפולים הנעשים במסגרת של רפואה משלימה אשר רבות מהתורות שלה מגיעות ממזרח אסיה, אבל קיימות גם אחרות המגיעות מארצות שונות בעולם. בעקרון, כל שיטות הטיפול מבוססות על ההנחה כי הגוף מסוגל לרפא בעיות שונות בתוכו, כולל נפשיות, על ידי כוחות פנימיים שונים הנמצאים בתוכו. אחד מתפקידי המומחה המטפל הוא לעורר מערכות שונות בגוף לפעול והן כבר יבצעו את העבודה בעצמן.

ערוצי אנרגיה

ככלל, קובעת הפילוסופיה הזאת כי בגוף יש ערוצי אנרגיה הקרויים מרדיאנים וכי טיפול על נקודות בהן או בקרבתן יסייע לפתרון בעיה קיימת. קיים מיפוי של הגוף ובו יש נקודות גירוי המשפיעות על אברים ואזורים אחרים כמו על תופעות שונות. ניתן למצוא מספר רב של טיפולים כגון: דיקור סיני, רפלקסולוגיה, שיאצו, כוסות רוח, אוסטיאופתיה, נטורופתיה ועוד. הטיפולים נעשים בדרכים שונות אבל המשותף לכולם שהם אינם חודרניים. אחת מתופעות הלוואי החיוביות לכל הטיפולים הללו הוא שהן גורמות לאיזון כללי של הגוף והנפש. תחושת רוגע נחה לאחר כל טיפול. הדבר נובע מכך שלגוף מופרשים חומרים המשחררים חסימות אנרגטיות.

טיפולי מניעה והפגת דיכאון דיקור סיני, למשל, נעשה בעזרת מחטים ואילו שיאצו, לדוגמא, בעיקר עם אצבעות הידיים. האחרון מסוגל לפתור, בין היתר, בעיות אשר עלולות לגרום למתחים נפשיים דוגמת: כאבי ראש ומיגרנות, הפרעות שינה, מתח וחרדה וכדומה. כמובן, שהוא מטפל בבעיות נוספות כמו כאלו הנוצרים במערכת העיכול והשלד ועוד. למעשה, קיימים טיפולים המתמקדים ספציפית בהפגת דיכאון, ולחילופין, עצם הטיפול במחלות, פגעים ונגעים אחרים גורם, לרוב, לסילוק סימפטומים של דיכאונות. כל טיפול בהתאם לכל סיטואציה. מהלך הטיפול די דומה אצל כולם אבל ניתן לקבל מידע ספציפי ומדויק בכל סוג טיפול. הרפואה המסורתית מכירה בחלק

כתיבת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.